نقشه ی سایت
پنجشنبه  29  مهر  1400

برخی از پروژه های شاخص دانشجویی

1395-02-20

ربات امدادگر :

 

قدرت مانور در انواع سطوح از جمله سطوح خاکی (طبیعی) با انواع موانع طبیعی ، سطوح صیقلی مانند سطوح سنگ فرش و سرامیک

امکان بالا رفتن از شیب هایی تا زاویه 50 درجه نسبت به افق

قدرت بالا و پایین رفتن از پله تا شیب 45 درجه

کنترل دستی به صورت بی سیم تا فواصل 800 متری در فضای باز و 150 متری در فضای داخلی فشرده دارای 8 حالت حرکتی مختلف – امکان تغییر درجه پل جلو برای بالارفتن از موانع با ارتفاعات مختلف .

 

 

 سيستم کنترل گوی معلق

 

  

 

معلق سازی يک گوی کروی ابزاری آموزشی برای تبيين بسياری از مفاهيم مهندسی الکترونيک همچون جبران سازی سيستم های کنترل ناپايدار و طراحی تقويت کننده های قدرت بوده است.

معلق سازی گوی کروی توسط يک سيم پيچ الکترومغناطيسی برای دهه های متمادی به عنوان ابزاری آموزشی برای تبيين مفاهيم الکترومغناطيس ، تئوری کنترل و طراحی مدارهای آنالوگ و ديجيتال بکار گرفته شده است . اين سيستم تصويری قدرتمند از کاربردهای مرتبط با آن همچون تکيه گاه های الکترومغناطيسی بدون اصطکاک و قطارهای مغناطيسی را ترسيم می کند .سيستم تعليق الکترومغناطيسی سيستمی ناپايدار و غيرخطی می باشد . جبرانسازی توسط يک جبرانساز پيشفاز حاصل می شود . طراحی سيستم کنترل به کمک روش مکان هندسی ريشه ها صورت گرفته است.

 

طراحی و ساخت نمايشگر اسپکتروم بااستفاده از میکروکنترلر AVR

در این پروژه با استفاده از میکروکنترلر یک سیستم نمایشگر اسپکتروم طراحی و ساخته شد یگونه ای که با نمونه برداری از سیگنال ورودی و محاسبه FFT آن نتایج بر روی LCD نمایش داده شده این عمل با پریود مشخص تکرار می شود .

 

طراحی سیستم تعقیب کننده جسم براساس رنگ آن

در این سیستم با استفاده از کامپیوتر ، یک دوربین و یک سیستم واسطه، شیء مورد نظر براساس تشخيص يک رنگ مشخص شناسائی و تعقیب می شود .

 

 

روبات دوپا

 

 

این روبات نخستین روبات دوپای ایرانی است که براساس شبیه سازی حرکت انسان ساخته شده است . یکی از مشکلات اصلی ساخت روبات دوپا – برخلاف روباتهایی که با استفاده از چرخ حرکت میکنند–  حفظ تعادل در حین حرکت است . در این پروژه با استفاده از برنامه مناسب روبات قادر است در سطوح تقریباً هموار تعادل خود را حفظ نماید.


 

ربات قطعه بردار

 

 

 

 

 

ردیاب سیگنال

 


 

 

 

 

تعداد بازدید کل : 19373226
تعداد بازدید امروز: 4973
بازدید دیروز : 17088
تعداد افراد آنلاین: 46