نقشه ی سایت
چهارشنبه  06  بهمن  1400

واحدهای ستادی و دانشگاهی

پژوهش و فناوری

دسترسی آسان

 

نظرسنجی

مهمترین دستاورد دانشگاه صنعتی مالک اشتر را کدام گزینه می دانید؟

پیام ریاست دانشگاه

بسم الله الرحمن الرحيم

دانشگاه صنعتی مالک اشتر به عنوان دانشگاهی ماموریت‌محور وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی‌ایران با رویکرد و روشهای نوآورانه از طریق راهبری، مدیریت و تولید علم، دانش، فناوری و پژوهشهای مرز دانشی و آموزش و تربیت منابع انسانی دانشمند، شایسته و متعهد، دارای نقشی ممتاز در حرکت کشور عزیزمان برای دستیابی به مرجعیت و قدرت علمی و فناورانه می باشد. از اين رو دانشجويان، اعضاي هيات علمي، پژوهشگران و آحاد كاركنان دانشگاه ركن اصلي و تعيين كننده در دستيابي به افق‌هاي آموزشي-تربيتي و پژوهشي-فناورانه دانشگاه در مسير دستيابي به الگوي"دانشگاهِ ماموريت محور، اسلامي-انقلابي، و تمدن‌ساز" مي باشند.

توجه همزمان و نظام‌مند به آموزش و پژوهش، پاسخگويي مناسب به نيازمندي‌هاي صنعتي، مرزشکنی علمی و فناورانه و حرکت در مرزهاي دانش، رواج روحیه کار گروهی و شبكه‌اي، همگرايي و هم­افزایی سيستمي، اخلاق مداری علمی و پژوهشی، انگیزه بخشی به محققین و کارکنان، تقویت روحیه جهادی و شایسته سالاری علمی در بستر طرح‌ریزی، برنامه‌ريزي، تامين مالي، سازماندهي، اجرا، بازخورد و حركت مستمر به جلو مبتني بر ترسیم وضعیت (گذشته، اکنون و سویِ آینده) و تمركز بر اهداف از ويژگيها و اصول حاكم بر دانشگاه مي باشد.

تعامل و ارتباط فعال و اثر بخش علمي و فناورانه با صنایع، دانشگاهها و مراكز آموزشی، علمي و فناوري در سطح ملی و بین‌المللی از راهبردهاي محوري و مورد تاكيد است.

بازآرایی و بازمهندسی حوزه­های آموزشي و پژوهشي به صورت هوشمندانه و متناسب با زمان و اقتضائات علمی-فناورانه و محیطی برای پاسخگویی بهتر به نيازمنديهاي صنعتي و تحقيقاتي در حوزه هاي دستيابي به زيرساخت توليد قدرت سخت، نرم و تلفيقي از فرآيندهاي اصلي براي پويايي دانشگاه است.

فراهم سازي و توسعه مداوم زيرساخت‌هاي آموزشي و پژوهشي دانشجويي متناسب با رشته هاي آموزشي و حوزه هاي پژوهشي و توجه به زيست بوم فرهنگي، رفاه، سلامت و شادی و نشاط اسلامی دانشجويان و ساير همكاران براي تربيت و توانمندسازي نسلي شايسته، مجهز به دانشِ آميخته با مهارت و معنويت و آماده براي فعاليت و پيشبرد صنايع دانش بنيان، مراكز تحقيقاتي و آموزشي و جامعه از اولويت‌هاي مهم در برنامه ها و راهبردهاي دانشگاه مي باشد.

مطمئن هستم كه با استعانت و توكل به خداوند سبحان و ذيل توجه امام زمان(عج) و تحت رهبري حكيمانه مقام معظم رهبري و با تلاش، مسئوليت‌پذيري و فعاليت جهادي و عالمانه همه همكاران، دانشگاه صنعتي مالك اشتر در تداوم مسير پرافتخار گذشته خود با رویکرد تحولی با محوریت جهاد علمی و فناوری به عنوان دانشگاهی صنعت ساز در افق سال 1414هجری شمسی، نقش و سهم بسزايي در تحقق مطالبات و افق‌هاي ترسيم شده در بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي و دستيابي به مرجعيت علمي و توليد قدرت علمي و فناورانه كشور خواهد داشت. ان‌شاءالله.
 

                                                                                          رييس دانشگاه صنعتي مالك اشتر

                                                                                        دكتر قاسم تقي زاده

تعداد بازدید کل : 20025073
تعداد بازدید امروز: 1597
بازدید دیروز : 3161
تعداد افراد آنلاین: 22