نقشه ی سایت
چهارشنبه  06  بهمن  1400

پیام ریاست دانشگاه صنعتی مالک اشتر

1400-07-10
پیام ریاست دانشگاه صنعتی مالک اشتر

 

بسم الله الرحمن الرحيم

دانشگاه صنعتی مالک اشتر به عنوان دانشگاهی ماموریت‌محور وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی‌ایران با رویکرد و روشهای نوآورانه از طریق راهبری، مدیریت و تولید علم، دانش، فناوری و پژوهشهای مرز دانشی و آموزش و تربیت منابع انسانی دانشمند، شایسته و متعهد، دارای نقشی ممتاز در حرکت کشور عزیزمان برای دستیابی به مرجعیت و قدرت علمی و فناورانه می باشد. از اين رو دانشجويان، اعضاي هيات علمي، پژوهشگران و آحاد كاركنان دانشگاه ركن اصلي و تعيين كننده در دستيابي به افق‌هاي آموزشي-تربيتي و پژوهشي-فناورانه دانشگاه در مسير دستيابي به الگوي"دانشگاهِ ماموريت محور، اسلامي-انقلابي، و تمدن‌ساز" مي باشند.

توجه همزمان و نظام‌مند به آموزش و پژوهش، پاسخگويي مناسب به نيازمندي‌هاي صنعتي، مرزشکنی علمی و فناورانه و حرکت در مرزهاي دانش، رواج روحیه کار گروهی و شبكه‌اي، همگرايي و هم­افزایی سيستمي، اخلاق مداری علمی و پژوهشی، انگیزه بخشی به محققین و کارکنان، تقویت روحیه جهادی و شایسته سالاری علمی در بستر طرح‌ریزی، برنامه‌ريزي، تامين مالي، سازماندهي، اجرا، بازخورد و حركت مستمر به جلو مبتني بر ترسیم وضعیت (گذشته، اکنون و سویِ آینده) و تمركز بر اهداف از ويژگيها و اصول حاكم بر دانشگاه مي باشد.

تعامل و ارتباط فعال و اثر بخش علمي و فناورانه با صنایع، دانشگاهها و مراكز آموزشی، علمي و فناوري در سطح ملی و بین‌المللی از راهبردهاي محوري و مورد تاكيد است.

بازآرایی و بازمهندسی حوزه­های آموزشي و پژوهشي به صورت هوشمندانه و متناسب با زمان و اقتضائات علمی-فناورانه و محیطی برای پاسخگویی بهتر به نيازمنديهاي صنعتي و تحقيقاتي در حوزه هاي دستيابي به زيرساخت توليد قدرت سخت، نرم و تلفيقي از فرآيندهاي اصلي براي پويايي دانشگاه است.

فراهم سازي و توسعه مداوم زيرساخت‌هاي آموزشي و پژوهشي دانشجويي متناسب با رشته هاي آموزشي و حوزه هاي پژوهشي و توجه به زيست بوم فرهنگي، رفاه، سلامت و شادی و نشاط اسلامی دانشجويان و ساير همكاران براي تربيت و توانمندسازي نسلي شايسته، مجهز به دانشِ آميخته با مهارت و معنويت و آماده براي فعاليت و پيشبرد صنايع دانش بنيان، مراكز تحقيقاتي و آموزشي و جامعه از اولويت‌هاي مهم در برنامه ها و راهبردهاي دانشگاه مي باشد.

مطمئن هستم كه با استعانت و توكل به خداوند سبحان و ذيل توجه امام زمان(عج) و تحت رهبري حكيمانه مقام معظم رهبري و با تلاش، مسئوليت‌پذيري و فعاليت جهادي و عالمانه همه همكاران، دانشگاه صنعتي مالك اشتر در تداوم مسير پرافتخار گذشته خود با رویکرد تحولی با محوریت جهاد علمی و فناوری به عنوان دانشگاهی صنعت ساز در افق سال 1414هجری شمسی، نقش و سهم بسزايي در تحقق مطالبات و افق‌هاي ترسيم شده در بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي و دستيابي به مرجعيت علمي و توليد قدرت علمي و فناورانه كشور خواهد داشت. ان‌شاءالله.
 

                                                                                   رييس دانشگاه صنعتي مالك اشتر

                                                                                   دكتر قاسم تقي زاده

تعداد بازدید کل : 20025195
تعداد بازدید امروز: 1719
بازدید دیروز : 3161
تعداد افراد آنلاین: 29