نقشه ی سایت
چهارشنبه  06  بهمن  1400

بازدید سردار دکتر قاسم تقی زاده از مجتمع دانشگاهی هوادریا در شیراز

1400-07-29
بازدید سردار دکتر قاسم تقی زاده  از مجتمع دانشگاهی هوادریا  در شیراز
سردار دکتر تقی زاده از مجتمع دانشگاهی علوم و فناوری هوادریای شیراز بازدید و با مدیران این مجتمع دانشگاهی دیدار کرد.

با مراقبت های حفاظتی، نقشه های شوم دشمنان را ناکام گذارید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی مالک اشتر؛ دکتر قاسم تقی زاده به همراه جمعی از معاونین دانشگاه به منظور آشنایی بیشتر با پروژه های در دست اقدام در مجتمع دانشگاهی علوم و فناوری هوا دریا در شیراز حضور یافت و ضمن بازدید با مدیران این مجتمع دانشگاهی دیدار کرد.

سردار تقی زاده در توصیه ای اخلاقی گفت: باید دغدغه داشته باشیم که چه توشه ای برای آخرت فراهم می کنیم. خیلی زود دیر می شود و یادمان نرود که پست و مقام اعتباری است و فقط نیات و اعمال ارزشمند است که برایمان باقی می ماند.

رییس دانشگاه صنعتی مالک اشتر اضافه کرد: در هشت سال دفاع مقدس خون ارزشمند بهترین انسانها روی زمین ریخته شد و ما از خود دفاع کردیم. اما بعضی سعی دارند به جای واژه دفاع مقدس بگویند: جنگ!

دکتر تقی زاده در توصیه ای به معاونین دانشگاه اظهار داشت: برای دانشجویان مثل یک پدر و برادر بزرگتر تسهیل گری کنید. دانشجویان مانند فرزندان ما هستند، بنابراین باید با دقت و سرعت، اندک مشکلات و مسایل دانشجویی بررسی و رفع گردد.

قاسم تقی زاده با تقدیر از زحمات روسای گذشته دانشگاه گفت: همه عزیزان در زمان خود بهترین تصمیمات را اخذ کرده اند و هرگز نباید زحمات دیگران را بی ارزش جلوه داد. اگر تاکنون بهترین بودیم حالا باید برترین باشیم و هر روز برای رشد، سرمایه گذاری نماییم.

رییس دانشگاه، در راستای مدیریت صحیح هزینه ها اضافه کرد: پروژه هایی که مشتری و قرارداد ندارد نباید در اولویت های برنامه ای قرار گیرد. ایشان در این زمینه هرگونه موازی کاری را غیر قابل توجیه دانست و افزود: مطالعات نوآوری و آینده پژوهی به عنوان بخش اساسی در برنامه های دانشگاه قرار گیرد. صحنه نبردها را در دنیا رصد کنید و نیازها احصاء شود.

وی با توجه به دشمنی ها و برنامه ریزی های رژیم جعلی صهیونیستی در خرابکاری های صنعتی، ترور و  به شهادت رساندن دانشمندان کشور گفت: دسیسه و دشمنی رژیم اشغالگر، جعلی و نامشروع صهیونیستی بر هیچکس پوشیده نیست. باید با رعایت نکات امنیتی و  مراقبت های حفاظتی، به خصوص حفظ اسرار، نقشه های شوم دشمنان را ناکام گذاشت.

وی به استقرار دانشگاه صنعتی مالک اشتر درشهرهای تهران، اصفهان ، شیراز ، فریدونکنار، ارومیه و هرمزگان اشاره کرد و گفت: دانشگاه یک هویت دارد ولی از نظر فیزیکی در چند استان واقع شده است. ما دانشگاه وزارت دفاع هستیم و باید 80 درصد از کار ما رفع گلوگاه های نیروهای مسلح و وزارت دفاع باشد. فلسفه وجودی و ماموریت ما، امری حیاتی و مهم است که باید با دقت به آن توجه کنیم.

دکتر تقی زاده اضافه کرد: دانشگاه مالک اشتر، دانشگاه افسری نیست اما هویت نظامی دارد. کار سیاسی به معنای موضع گیری های حزبی و جناحی در دانشگاه جایگاهی ندارد. گرچه همه اساتید و دانشجویان باید دارای تحلیل صحیح سیاسی باشند اما هیچ یک از اساتید، دانشجویان یا کارکنان دانشگاه نباید وارد کار سیاسی شوند. سیاست زدگی از نظر قوانین با ماموریت ما که یک دانشگاه با هویت نظامی و در سلسه مراتب زیر نظر فرماندهی معظم کل قوا هستیم منافات دارد.

در پایان رییس دانشگاه از پروژه های مجتمع دانشگاهی بازدید و تدابیر لازم را ابلاغ کرد.

 

تعداد بازدید کل : 20024989
تعداد بازدید امروز: 1513
بازدید دیروز : 3161
تعداد افراد آنلاین: 23