نقشه ی سایت
چهارشنبه  06  بهمن  1400

ثبت نام اولین دوره تخصصی پیاده سازی الزامات پدافند غیر عامل در طرح های شهری

1396-10-13

بسمه تعالی

با توجه به اهمیت مباحث دفاعی و پدافند غیرعامل در پروژه های عمرانی، طرح های توسعه و عمران و برنامه های آمایش سرزمین در بسیاری از سیاست­گذاری های کلان نظیر سیاست های کلی نظام در آمایش سرزمین ، شهرسازی و پدافند غیر عامل ، توجه به الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیر عامل در توزیع جمعیت و فعالیت مورد تاکید قرار گرفته است.

در این راستا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بعنوان عضوی از شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی اقدام به تهیه و تدوین الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیرعامل در طرح های توسعه و عمران نمود که پس از چندین جلسه بررسی در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و با حضور نمایندگان محترم جامعه مشاورین کشور ، سرانجام در جلسه مورخ 96/2/11 شورای مذکور به تصویب رسید.

براساس این مصوبه ، رعایت الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیرعامل در کلیه طرح های توسعه و عمران شهری (جامع، راهبردی – ساختاری ،تفصیلی ، هادی ، موضعی و موضوعی و ...) الزامی می باشد. در بند 2 مصوبه تاکید شده است وزارت دفاع با همکاری سازمان پدافند غیر عامل کشور نسبت به برگزاری دوره های آموزشی جهت مشاورین تهیه کننده طرح های توسعه و عمران اقدام نماید. از این رو وزارت دفاع با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی خود از جمله دانشگاه صنعتی مالک اشتر و مرکز علوم وتحقیقات مهندسی دفاعی (معتمد) و با هدف یکسان سازی نحوه اجرای دستورالعمل مصوب شورای عالی در تهیه طرح ها، نسبت به تدوین راهنمای مربوطه اقدام نموده است که با هماهنگی دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری مقرر گردید این راهنما، جهت مشاورین محترم که در سراسر کشور مشغول به فعالیت می باشند تبیین گردد.

بنابراین پس از برنامه ریزی لازم و با همکاری سازمان پدافند غیر عامل کشور ، دوره آموزشی یک روزه­ای متناسب با ظرفیت و تعداد متقاضیان، ایجاد شده که در نیمه اول بهمن ماه سال جاری برگزار می شود. بدیهی است پس از ثبت نام و انجام گروه بندی ، زمان و مکان دقیق آن به آگاهی مشاورین محترم خواهد رسید.

لازم به توضیح است با توجه به آنکه از تاریخ تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران (96/2/11) رعایت الزامات دفاعی و پدافند غیر عامل در کلیه طرح های توسعه و عمران ضروری است و این مهم توسط مراجع بررسی و تصویب کننده طرح ها کنترل می گردد، ثبت نام و حضور در این دوره مورد تاکید می باشد.

شرایط ثبت نام دوره

دوره به­ صورت یکروزه (8 ساعت) در شهر تهران برگزار می­گردد. (مکان دقیق دوره متعاقبا اعلام می­شود)

هزینه ثبت نام در دوره، مبلغ 1،500،000 (یک میلیون و پانصدهزار) ریال می­باشد که می­بایست از تاریخ 96/10/16 تا 96/10/22 به شماره شبای زیر واریز گردد:

شماره شبا: IR410100004001015103014980 بنام درآمدهای اختصاصی وزارت دفاع

پس از واریز وجه، فیش واریزی به همراه فرم ثبت ­نام به شماره 22970299 داخلی 222  فکس یا به آدرس pdrc@mut.ac.ir ایمیل گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با داخلی 114 تماس حاصل گردد.

لازم به ذکر است در پایان هر دوره گواهی­نامه معتبر به شرکت­ کنندگان اعطا می­گردد.  

دریافت فرم ثبت نام

تعداد بازدید کل : 20025393
تعداد بازدید امروز: 1917
بازدید دیروز : 3161
تعداد افراد آنلاین: 18